PREBUJAMO USTVARJALNOSTMnenja 2007

O projektu Gor Organizatorji Sponzorji Kje smo?

PREBUJAMO USTVARJALNOST

2007

 

Gor

 

Razmišljanja lahko posredujete na naš naslov.

1. MNENJE O KULTURNEM VEČERU

Avtor: Stanka Vrhovec

ŠTUDENTJE IN PREDAVATELJI CELJESKIH VIŠJIH STROKOVNIH ŠOL SKUPAJ

PRIPRAVILI KULTURNI VEČER

ć

 

Študentje in predavatelji Višjih strokovnih šol Šolskega centra Celje, Vrtnarske šole Celje in Šolskega centra Šentjur so 28. marca 2007 oblikovali in se predstavili na kulturnem večeru, ki že tradicionalno poteka pod naslovom PREBUJAMO USTVARJALNOST.

V programu so predstavili svoje različne ljubiteljskih dejavnostih: od glasbenih, plesnih, poezije, likovne umetnosti, oblikovanja pa vse do ustvarjanja na poklicnem področju.

JANEZ BRŠEC in ANDREJ POTRATA, oba študenta Šolskega centra Celje sta se že tretjič zaporedoma predstavila s poezijo, tokrat še bolj zrelo, prežeto z močnimi čustvi ljubezni do ženske in življenja. S svojimi pesmimi, polnimi topline, naklonjenosti do narave, drevesa, se je predstavila tudi profesorica MOJCA SODIN.

Z narodno zabavnimi vižami so se predstavile skupina Tri lilije: tri dekleta MANUELA BREČKO, NATALIJA HOČEVAR

in PETRA PLANINŠEK. Petra Planinšek se ne spogleduje samo s poklicem, ki je še vse prevečkrat domena moških. Skupina TRI LILIJE se suvereno in samozavestno uveljavlja v slovenskem prostoru, pa tudi izven ter tako dokazuje, da tudi dekleta izvabljajo iz instrumentov dobro glasbo.
 

Igranje diatonične harmonike je na prvem mestu njenih mnogih dejavnosti, poleg košarke namiznega tenisa, pikada in ročnega nogometa. Rada dela na domači kmetiji. Najlepše pa je, ko se ob nedeljah zberejo vsi domači skupaj pri kosilu ter se pogovorijo o stvareh, ki so jih počeli čez teden. Tako razmišlja in živi KATARINA KOČEVAR, ki se je predstavila z venčkom narodnih pesmi.
 

MATEJ BANOVŠEK, ki je iz svoje harmonike mojstrsko izvabljal melodije v ritmu, ki bi mu ga zavidal vsak mojster, je navdušil in dokazal, da so njegovi uspehi v slovenskem prostoru in izven res pravi.
 

MARTIN REČNIK in KRISTINA HOJNIK sta predstavila temperamentni latinsko ameriški ples salso. Ples, ki ju je prevzel in postal skoraj njun način življenja.
 

Slovenski ljudski plesi živijo in ni se bati, da bi jih pozabili, saj je med ljubitelji mnogo mladih. Zemlja, rože, vrtovi, plesi naših prednikov – kdo pravi, da to ne gre skupaj. Ljudski plesi so za vesele in dobrosrčne ljudi. In takšen je TOMAŽ ŠKRLEC, študent Vrtnarske šole Celje, ki se je predstavil skupaj s Celjsko folklorno skupino z ljudskimi plesi Zgornje savinjske doline.
 

Spretnosti z monociklom, ki jih je potrebno trdo natrenirati, je predstavil JURE KREMPL. Zase pravi, da se že odkar pomni zanima za vse, kar je povezano s strojništvom. Pred petimi leti prišel do ideje, da si izdela svoj monocikel. Z njim se udeležuje dirk oziroma vzponov na Roglo in Boč. V letu 2006 je bil edini predstavnik naše države na 13. svetovnem prvenstvu v monociklizmu v Švici. Dosegel je zavidljivo 8.mesto. Pred sabo ima še veliko ciljev in načrtov, ki pa zahtevajo reden in dosleden trening
 

Na razstavi fotografij, likovnih del, oblikovanega nakita, pa tudi velikonočnih pisanic so se predstavile študentke Vrtnarske šole Celje:

KATJA ČREŠNIK, ki slika na steklo, izdeluje velikonočne pisanice z različnimi tehnikam, ustvarja odlitke iz mavca, ki služijo kot različni obeski, ter še marsikaj.
 

JASMINA MIKLOŠKA. Njen nakit sestavljajo verižice, broške, prstani in uhan iz fimo mase. Vsi njeni izdelki so v celoti narejeni ročno.

S slikami krajin, tihožitja, cvetja, pa tudi portreti (predvsem otroški) se je predstavila KATARINA DROBEŽ VRŠČAJ, ki ob vseh obveznostih, ki jih že ima, vedno najde čas za slikanje.

NATALIJA LEBAR je predstavila slike narisane v ANIME stilu, maske ter figure iz mavca z različnimi vzorci.

Profesorica DARJA CVIKL slikarka - njena osebna izkaznica je bogata in pestra. Zanimajo jo tematsko zelo raznovrstni motivi: tihožitja, vedute, pokrajine, portreti, akti…
 

S fotografijo, slikami in nakitom so se predstavili tudi študentje Strojništva in Gradbeništva Šolskega centra Celje. DEJAN ŠTANGLER je sicer začel s svinčnikom in papirjem in ogromno poizkusi posnemanja. Kasneje pa je za medij izbral izključno računalnik. Tako nastajajo slike, naravni elementi, objekti, interpretirani skozi avtorjevo doživljanje s tehniko digitalizacije.

MARKO LELJAK se posveča fotografiji v digitalni tehniki, posebej še eksperimentu v fotografiji, ki ga digitalna tehnika omogoča.

Fotografije na razstavi so nastale v letu 2006 v Novem Mestu in v Lipici in so posnete s pomočjo efekta digitalne barvne solarizacije in s korekcijo temperature barve.
 

URŠKA POVALEJ pravi, da je zanimivo vse kar je novo, drugačno, izvirno. Predstavi se z nakitom iz FIMO mase, izdeluje pa tudi novoletne voščilnice, nakit iz perlic, slika na steklo in svilo.

GREGOR BAJC predstavi letos svoje slike, ki tudi laiku povedo, da je naredil zopet korak naprej v umetnost., saj skozi radovedno eksperimentiranje in iskanje oblike in barve dokazuje svojo likovno nadarjenost. Rad se vrača, čeprav je skoraj že zapustil študentsko življenje.
 

Sporočilo letošnje prireditve je bogato: Razlike v poklicni usmerjenosti študentov različnih višjih strokovnih šol niso ločevale in razdvajale, temveč so še toliko bolj prispevale k bogastvu in zanimivosti programa. Obenem pa sporočale, da imamo vsi radi dobro glasbo, dinamičen ples, pesem, ki prebudi mnoge občutke in čustva, kritično misel, ki opominja na zmote tega življenja ali sliko, ki dopušča gledalcu njegovo interpretacijo. Življenja študentov, ne predstavlja samo študij in interes za poklicno dejavnost, saj vedno znova dokazujejo, da so ljubitelji umetnosti, glasbe, plesa in še mnogih drugih dejavnosti, ki jim bogatijo življenje.
 

Stanka Vrhovec

 

2. MNENJE O KULTURNEM VEČERU

Avtor:

ć

 

 

 

 

 

horizontal rule

O projektu | Leto 2007 | Leto 2006 | Leto 2005 | Namen

 Spletne strani projekta višjih strokovnih šol z naslovom: PREBUJAMO USTVARJALNOST.
________________________________________________________

Oblikovanje in postavitev strani: Peter Četina